Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Szukaj na stronach

Poliwęglan komorowy

Jest tworzywem, którego własności sprawiają, iż stanowi najbardziej uniwersalny materiał, zdolny połączyć najwyższe parametry optyczne i wytrzymałościowe z doskonałą izolacją termiczną. Dla architektów i konstruktorów poliwęglan stanowi właściwą odpowiedź na prawie wszystkie problemy związane z pokryciami budynków (zadaszeniami) i oszkleniem. Obecnie poliwęglan stanowi jeden z najbardziej postępowych polimerów w dziedzinie nowoczesnych materiałów z tworzywa sztucznego. Jest on nieprzeciętną kombinacją cech jakościowych takich jak wytrzymałość, przepuszczalność światła, mały ciężar, elastyczność długa żywotność i jeszcze wiele innych korzystnych cech. 

Poliwęglan komorowy, zastosowanie, obróbka

POLIWĘGLAN KOMOROWY

Poliwęglan komorowy znajduje zastosowanie przy szkleniu nowych i renowacji starych zadaszeń, świetlików, ścianek działowych. Ma zastosowanie w przemyśle m. in. do przeszkleń cieplarni, basenów, dachów szedowych, hal przemysłowych i sportowych, sklepień kolebkowych, przejrzystych ekranów akustycznych oraz w budownictwie indywidualnym m. in. do tarasowych pokryć dachowych, markiz, oranżerii, ogrodów zimowych, jako wypełnienie balustrad balkonów i klatek schodowych.

Poliwęglan komorowy może być również instalowany w typowych metalowych lub drewnianych ramach okiennych przy użyciu taśm i nietwardniejących materiałów szklarskich. System uszczelniający musi zapewnić możliwość ruchu płyty (rozszerzenie i kurczenie) bez utraty przyczepności.

Płyty poliwęglanowe można wyginać na zimno tworząc łuk o promieniu stosownym do grubości płyty

  • grubość płyty 8mm – r = 140 cm / minimalny promień
  • grubość płyty 10mm – r = 175 cm / minimalny promień
  • grubość płyty 16mm – r = 300 cm / minimalny promień
 
Poliwęglan komorowy
Przekrój, dostępne grubości i rodzaje, wymiary, waga

POLIWĘGLAN KOMOROWY

Jak już się to praktykuje na budynkach na całym świecie – poliwęglan stwarza użytkownikowi możliwości i rozwiązania, które wcześniej nie mogły być zrealizowane. Ich akustyczne i termiczne zdolności izolacyjne, a przy tym niski ciężar i odpowiednia elastyczność, oraz znakomita zdolność integracyjna w budynkach i krajobrazie – umożliwiają uzyskanie znacznych oszczędności w kosztach konstrukcji i budowy. Poliwęglany stanowią prawdziwy przełom dla koncepcji w zakresie wzornictwa i metod konstruowania.
MASZ PYTANIE ? CHĘTNIE ODPOWIEMY
FORMULARZ KONTAKTOWY
Kontakt www
* Akceptacja Polityki prywatności | To Pole jest wymagane !

Copyright © 2020 Akces Co. Sp.J. | 94-007 Łódź, ul.Maratońska 160A | NIP 725-002-11-59 | REGON 470539479

Created by ENTER  2020