Poliwęglan komorowy

Jest tworzywem, którego własności sprawiają, iż stanowi najbardziej uniwersalny materiał, zdolny połączyć najwyższe parametry optyczne i wytrzymałościowe z doskonałą izolacją termiczną. Dla architektów i konstruktorów poliwęglan stanowi właściwą odpowiedź na prawie wszystkie problemy związane z pokryciami budynków (zadaszeniami) i oszkleniem. Obecnie poliwęglan stanowi jeden z najbardziej postępowych polimerów w dziedzinie nowoczesnych materiałów z tworzywa sztucznego. Jest on nieprzeciętną kombinacją cech jakościowych takich jak wytrzymałość, przepuszczalność światła, mały ciężar, elastyczność długa żywotność i jeszcze wiele innych korzystnych cech. 

Poliwęglan komorowy, zastosowanie, obróbka

POLIWĘGLAN KOMOROWY

Poliwęglan komorowy znajduje zastosowanie przy szkleniu nowych i renowacji starych zadaszeń, świetlików, ścianek działowych. Ma zastosowanie w przemyśle m. in. do przeszkleń cieplarni, basenów, dachów szedowych, hal przemysłowych i sportowych, sklepień kolebkowych, przejrzystych ekranów akustycznych oraz w budownictwie indywidualnym m. in. do tarasowych pokryć dachowych, markiz, oranżerii, ogrodów zimowych, jako wypełnienie balustrad balkonów i klatek schodowych.

Poliwęglan komorowy może być również instalowany w typowych metalowych lub drewnianych ramach okiennych przy użyciu taśm i nietwardniejących materiałów szklarskich. System uszczelniający musi zapewnić możliwość ruchu płyty (rozszerzenie i kurczenie) bez utraty przyczepności.

Płyty poliwęglanowe można wyginać na zimno tworząc łuk o promieniu stosownym do grubości płyty

  • grubość płyty 8mm – r = 140 cm / minimalny promień
  • grubość płyty 10mm – r = 175 cm / minimalny promień
  • grubość płyty 16mm – r = 300 cm / minimalny promień
 
Poliwęglan komorowy
Przekrój, dostępne grubości i rodzaje, wymiary, waga

POLIWĘGLAN KOMOROWY

Jak już się to praktykuje na budynkach na całym świecie – poliwęglan stwarza użytkownikowi możliwości i rozwiązania, które wcześniej nie mogły być zrealizowane. Ich akustyczne i termiczne zdolności izolacyjne, a przy tym niski ciężar i odpowiednia elastyczność, oraz znakomita zdolność integracyjna w budynkach i krajobrazie – umożliwiają uzyskanie znacznych oszczędności w kosztach konstrukcji i budowy. Poliwęglany stanowią prawdziwy przełom dla koncepcji w zakresie wzornictwa i metod konstruowania.
MASZ PYTANIE ? CHĘTNIE ODPOWIEMY
FORMULARZ KONTAKTOWY
Kontakt www
* Akceptacja Polityki prywatności | To Pole jest wymagane !

Copyright © 2020 Akces Co. Sp.J. | 94-007 Łódź, ul.Maratońska 160A | NIP 725-002-11-59 | REGON 470539479

Created by ENTER  2020